O PROJEKTE

Projekt TATRANSKÝ TATÉR vznikol za účelom šírenia tetovacieho umenia medzi širokou verejnosťou, a to najmä organizovaním tetovacích výstav a súťaží. Vedľajším cieľom je vykonávanie teoretickej a praktickej činnosti zameranej na prezentáciu, resp. spopularizovanie tetovacieho umenia.

V skratke povedané, chceme ukázať ľuďom kam sa medzičasom posunulo tatérske umenie a navždy vymazať názor, že tetovanie je len podradným znakom určitej skupiny ľudí. Tetovanie bolo dlhé roky považované len za obyčajnú čiernu škvrnu na koži, ktorá sa po rokoch stane príťažou a každý nositeľ ho bude neskôr ľutovať. Časy sa však zmenili a ako pribúda aj počet potetovaných ľudí, tak pribúda aj množstvo neskúsených začínajúcich tatérov.

Chceme verejnosť edukovať ako by malo kvalitné tetovanie vyzerať, ako si správne vybrať tatéra či tetovacie štúdio, prečo uprednostniť profesionálneho tatéra pred domácim amatérskym tatérom, ako si správne vybrať nadčasový motív, atď...

Zakladateľom a hlavným sponzorom projektu TATRANSKÝ TATÉR je tetovacie štúdio LA CASTA v Poprade. Ide o koncept štúdia, ktorý združuje štyroch profesionálnych tatérov. Každý z týchto tatérov tvorí prevažne tetovania vo svojom vlastnom štýle a každý jeden klient si preto dokáže u nás vybrať toho pravého tatéra.

Viac o tetovacom štúdiu LA CASTA sa môžete dozvedieť na jeho webovej stránke www.lacasta.sk.